IMGW wydał alert drugiego stopnia

Dziś w całej Polsce znów odczujemy wysokie temperatury. IMGW wydał dla niektórych miejsc ostrzeżenie przed upałami. Na termometrach mogą być nawet 33 stopnie Celsjusza.

Dziś czeka nas kolejny upalny dzień. W niektórych częściach Polski termometry mogą wskazać nawet 33 stopnie Celsjusza. Tak między inny będzie w województwie mazowieckim.

Ze względu na upały, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla Mazowsza. Alerty obowiązują od godziny 12:00-13:00 do 20:00. Należy pamiętać przede wszystkim o odpowiednim nawodnieniu i unikaniu wystawiania się na słońce w czasie najwyższych temperatur.

Oprócz tego,  dla piętnastu powiatów wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Dokładnie chodzi o powiaty: białobrzeski, grójecki, przysuski, radomski, przysuski, zwoleński, szydłowiecki, lipski, żyrardowski, płocki, Płock, gostyniński, sochaczewski, sierpecki, żuromiński. W tych miejscach poza burzami, może pojawić się intensywny deszcz i wiatr. Alerty obowiązywać będą od południa do północy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.