Imigranci pobili kobietę. Grozili jej nożem. Kilkukrotnie została też uderzona w twarz

Trzech obywateli Ukrainy i Białorusina zatrzymali funkcjonariusze wołomińskiej komendy na terenie Warszawy. Mężczyźni przyjechali do Zielonki do właścicielki lokalu mieszkalnego, który wcześniej jeden z nich wynajmował, z żądaniem wydania paszportu i pieniędzy. Napastnicy zagrozili kobiecie nożem, zabrali jej teczkę z dokumentami firmowymi oraz dwa telefony komórkowe, jeden należący do innego lokatora budynku. Cała czwórka już została przesłuchana, trzech mężczyzn w wieku od 29 do 40-lat usłyszało zarzuty dokonania rozboju, 33-letni Białorusin pomocy przy dokonaniu przestępstwa. Prokurator w Wołominie zastosował wobec wszystkich środek zapobiegawczy w postaci policyjnych dozorów. Może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Właścicielka budynku mieszkalnego kilka dni temu poinformowała funkcjonariuszy z Zielonki o napadzie i pobiciu, do jakiego miało dojść na terenie jej posesji. Na miejscu policjanci w rozmowie z poszkodowaną ustalili, że w godzinach porannych przyjechało do niej czterech mężczyzn, w tym trzech zamaskowanych, po czym zażądali wydania paszportu i pieniędzy. Napastnicy grozili kobiecie nożem, kilkakrotnie została też uderzona w twarz. Mężczyźni zabrali jej teczkę z dokumentami firmowymi oraz dwa telefony komórkowe, w tym jeden należący do innego lokatora budynku. Jak przekazała kobieta, jednym ze sprawców mógł być jej były lokator obywatel Ukrainy, wszyscy z miejsca zdarzenia odjechali osobowym volvo.

Sprawą niezwłocznie zajeli się nie tylko policjanci z Zielonki, lecz również funkcjonariusze wydziału kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego i przestępstw gospodarczych wołomińskiej komendy oraz komisariatu w Ząbkach. Kilka godzin później w Warszawie przy ul. Saskiej kryminalni namierzyli samochód oraz osoby podejrzewane o udział w tym przestępstwie. Funkcjonariusze zatrzymali trzech obywateli Ukrainy w wieku od 29 do 40 lat i 33-letniego Białorusina. Wszyscy zostali umieszczeni w policyjnych celach.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie trzem obywatelom Ukrainy zarzutów dokonania rozboju z użyciem noża oraz lekkiego uszkodzenia ciała, obywatelowi Białorusi pomocy przy dokonaniu przestępstwa. Prokurator Rejonowy w Wołominie zastosował wobec wszystkich środek zapobiegawczy w postaci policyjnych dozorów. Może im grozić kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c