Influencerka zniszczyła rzeżbę. Sąd wydał bardzo surowy wyrok [WIDEO]

W maju 2019 nasi Czytelnicy poinformowali nas o dewastacji w Dolinie Szwajcarskiej. Jest to dla nas i dla każdego, kto zna i kocha Warszawę miejsce szczególne – ogród wypoczynkowo-rozrywkowy powstały w 1786 r. Do naszych czasów przetrwał tylko fragment ogródka – charakterystyczne wgłębienie od strony Alej Ujazdowskich. Warszawa to miasto szczególnie naznaczone przez historię. W czasie wojny bezpowrotnie straciliśmy większość zabudowań, nie mówiąc już o rzeźbach i dekorze. To, co ocalało powinno być przedmiotem szczególnej troki i opieki, to jest nasze wspólne dobro i dziedzictwo.

Oskarżenie i wyrok:

Prokurator zażądał dla nastolatki kary 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata próby oraz 2 tys. zł nawiązki na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków. Obrońca wykazywał m.in. na skruchę w związku z popełnionym czynem  i wnosiła o warunkowe umorzenie postępowania na okres roku próby, a także o możliwość rozłożenia kwoty nawiązki na raty.

Wyrok

W poniedziałek sąd orzekł o karze 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo modelka będzie musiała wpłacić 5 tys. zł nawiązki na wskazany fundusz, a na czas zawieszenia kary będzie znajdować się pod dozorem kuratora.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c