Intensywny odór na Rondzie Wiatraczna. Dzikie koczowisko się rozrasta

„Piękna wizytówka dzielnicy” – mówi z przekąsem Pani Helena mieszkanka Grochowa od 1964 roku. „Wstyd, że wszyscy to widzą, a nikt nic nie robi” – dodaje. 

O dzikim koczowisku pisaliśmy kilka dni temu. Dziś na miejsce udał się nasz reporter. Jak opisuje smród jest nie do zniesienia. Wygląda na to, że osoby te nie tylko śpią w tym miejscu, ale także załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne.

„Mieszkańcy od pewnego czasu sygnalizowali mi, że ilość osób bezdomnych koczujących w okolicach Ronda Wiatraczna się zwiększa. Sam kilka dni temu przechodząc tam widziałem mężczyznę spiącego pod drzewem, ale zdjęcia, które dziś otrzymałem po prostu przerażają. Widziałem tego rodzaju slumsy w Paryżu, ale na warszawskim Grochowie to po prostu nie do wiary. Jeszcze dziś zgłosze to do burmistrza z wnioskiem o interwencję i znalezienie dla tych osób chociażby noclegowni, szczególnie, że zbliża się zima. Pragnę dodać, że tuż obok Ronda znajduje się Ośrodek Pomocy Społecznej Praga Południe.” – mówi radny Marek Borkowski.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.