Interwencja policji z użyciem gazu w Śródmieściu! Jest nagranie [WIDEO]

Około godziny 18 na ulicy Słomińskiego w Śródmieściu doszło do awantury na środku ulicy, gdzie wcześniej trwała akcja gaśnicza pustostanu. Policjanci użyli gazu. Zatrzymane zostały dwie osoby. Jest nagranie z interwencji. 

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta nie słuchała poleceń policjantów i za wszelką cenę chciała przejść w miejscu niedozwolonym, gdzie jeździły tramwaje oraz samochody. Policjant użył środków przymusu bezpośredniego, aby zatrzymać kobietę. Kobieta zdążyła jeszcze zadzwonić prawdopodobnie po swojego chłopaka, który przyjechał po minucie swoim maserati.

Mężczyzna wysiadł z auta i również nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów. Policjant celował w mężczyznę paralizatorem, jednak po chwili zrezygnował z tej formy. Kobieta została zakuta w kajdanki i doprowadzona do radiowozu. W trakcie interwencji policjanci wezwali wsparcie. Podczas zatrzymania mężczyzny policjanci użyli gazu i środków przymusu bezpośredniego. Mężczyzna został powalony na asfalt i również skuty w kajdanki. Obie osoby zostały zatrzymane i przeprowadzane są z nimi czynności.

Na miejscu byli ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy medycznej trzem osobom; dwójce funkcjonariuszy oraz kierującemu maserati.

Kobieta oraz mężczyzna prawdopodobnie usłyszą zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.