IPN rozwiązał umowę z Tomaszem Greniuchem. Wydano komunikat

Jarosław Szarek przekazał, że w dniu dzisiejszym podjął decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę z dr Tomaszem Greniuchem. Jak dodał, powodem jest m.in. utrata zaufania, spowodowana ujawnionymi obecnie działaniami pracownika sprzecznymi z misją IPN.

Fot. Warszawa w Pigułce

W ubiegłym tygodniu Instytut Pamięci Narodowej poinformował, ze stanowisko p.o. dyrektora Oddziału IPN we Wrocławiu objął dr Tomasz Greniuch. Decyzja ta wzbudziła wiele kontrowersji, ponieważ w przeszłości Greniuch był działaczem Obozu Narodowo-Radykalnego, a także że wykonywał gest nazistowskiego pozdrowienia. Krytycznie również skomentował ten ruch prezydent Andrzej Duda.

Jedną z osób, które broniły nominacji Tomasza Greniucha był prezes instytutu, Jarosław Szarek. Uważał, że nie widzi niczego kontrowersyjnego w tej decyzji, a za swoje czyny Greniuch wielokrotnie przepraszał. Dziś jednak wydał komunikat, w którym przekazał, że rozwiązał umowę o pracę z dr Tomaszem Greniuchem.

Jak można przeczytać w oświadczeniu, przyczyną rozwiązania umowy jest m.in. utrata zaufania, spowodowana ujawnionymi obecnie działaniami pracownika sprzecznymi z misją Instytutu Pamięci Narodowej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c