Iran wycofuje się z porozumienia nuklearnego. Czy grozi nam wojna?

W 2018 roku prezydent Iranu Hassan Rowhani ogłosił, że Iran pozostanie stroną porozumienia nuklearnego. Było to swego rodzaju gwarancją, że nie będzie kontynuował rozwoju broni atomowej. Teraz się z tego wycofał.

Umowę z Iranem podpisały USA, Chiny, Francja, Niemcy, Wielka Brytania i Rosja. Stany Zjednoczone wycofały się z porozumienia w 2018 roku. Teraz zrobił to sam Iran, który podjął taką decyzję po ataku na gen. Kasema Sulejmaniego.

Iran w oświadczeniu zapowiedział, że kraj ten nie będzie przestrzegał ograniczeń dotyczących wzbogacania uranu, ilości magazynowanego uranu, a także badań i rozwoju w tej dziedzinie. Dodano, że poziom wzbogaconego uranu będzie się zmieniał w zależności od technicznych potrzeb.

W sprawie konfliktu Iranu z USA zabrał głos Andrzej Duda, który ogłosił, że Polska jest bezpieczna, a nasze relacje z Iranem są na dobrym poziomie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c