Iwona ostro do prezydenta i Jego córki. „Mówiłaś o szacunku”

„‪Kingo Dudo!‬ Mówiłaś o szacunku. Gdzie byłaś, kiedy podczas 40-dniowego protestu w Sejmie, koledzy Twojego ojca poniżali twoich niepełnosprawnych rówieśników, a Twój ojciec przykładał do tego rękę?Jak się z tym czujesz?‬
‪Czemu wtedy nie zabrałaś głosu?”  – pisze Iwona Hartwich do córki prezydenta. 

We wpisie skierowanym do prezydenta jest jeszcze ostrzej:

„❗❗To w ramach tej „jedności i przeprosin” Pis i Prezydencie Andrzeju Dudo
oddajcie WSZYSTKO co ukradliście osobom z niepełnosprawnością.
1♿ Fundusz Solidarnościowy powołany w celu pomocy wyłącznie osobom z niepełnosprawnością został przeznaczony na inne cele.
2♿Ustawa tzw. 520 (ogłoszona i promowana przez Panie minister: Kopcińską i Rafalską) okazała się zwykłym oszustwem – dzięki niej rodzice mieli zaoszczędzić miesięcznie 520 zł.
3♿Do tej pory MRPiPS nie obliczyło minimum socjalnego dla gospodarstwa domowego z osobą niepełnosprawną.
4♿Kolejne oszczędności kosztem niepełnosprawnych: W 2019 roku na opiekę wytchnieniową rzad PiS przeznaczył 110 mln zł, a w 2020 roku – 80 mln zł. Ponadto na usługi opiekuńcze w 2019 roku było przeznaczone 60 mln zł, a w roku 2020 już tylko 40 mln.
5♿Obecnie – Ustawa o Polskim Bonie turystycznym – nie ujęto w niej osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po 18 roku życia pobierających świadczenie uzupełniające w kwocie 500 zł.” – pisze posłanka.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c