Jak będzie wyglądać nowy rok szkolny? Trzy możliwe warianty

To, że od września będą zmiany to oczywiste. Jak eksperci oceniają powrót do szkół? Podali trzy możliwe warianty. 

Fot. Pixabay

Pomimo zapewnień rządu, że od września uczniowie wrócą do szkół, według ekspertów nie jest to do końca możliwe. Uważają, że najprawdopodobniej uczenie się zdalne zostanie, jednak nie w takiej formie jak było teraz. Jednym z pomysłów jest też szkoła hybrydowa.
Jędrzej Witkowski, Prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej w rozmowie z portalem WP.PL  powiedział:

„Możemy we wrześniu wrócić do szkoły stacjonarnej, to optymistyczny scenariusz, który proponują teraz rządzący. Alternatywą byłaby szkoła hybrydowa, czyli część nauki odbywająca się zdalnie, część – w szkole. Trzecia opcja to dalsze funkcjonowanie edukacji zdalnej”

Na pewno spotkania online z nauczycielami mogą pomóc im w organizacji czasu. Często zdarza się tak, że nauczyciele biorą po kilka etatów w różnych szkołach i mają problemy z nadążeniem za wszystkim. Formuła wirtualna może im ułatwić kontakt ze wszystkimi, bez konieczności poruszania się pomiędzy placówkami.
Mimo, że na początku taka forma nauczania była trudna, to z czasem udało się  do niej przyzwyczaić.

Jednak rodzice często skarżyli się na naukę zdalną, która przekładała większość obowiązków  na nich.

W nauczaniu online nie było też możliwości zrobienia sprawdzianów, a to pozytywnie wpływało na uczniów. Nie musieli się stresować ocenami, tym samym nauczanie było bardziej efektywne.

Eksperci uważają, że gdyby już teraz była informacja o tym czy na pewno uda się do szkół i uczenia stacjonarnego wrócić, to placówki mogłyby już teraz się do tego powrotu przygotowywać

„Gdybyśmy wiedzieli już teraz, że od września nie ma możliwości powrotu do szkół, to być może byłaby presja, by zastanowić się, jak ewentualnie wprowadzić edukację hybrydową.Ministerstwo musi przecież zapewnić realizację konstytucyjnego prawa do edukacji wszystkim dzieciom. Na razie rząd zakłada powrót do szkół, nie mówi się więc o hybrydzie” 

-dodał Jędrzej Witkowski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c