Jak będzie wyglądała w tym roku Wielkanoc? Jest rekomendacja!

Ze względu na przybierającą na sile trzecią falę koronawirusa, rząd zdecydował się wprowadzić dodatkowe obostrzenia. Premier i minister zdrowia zabrali głos w sprawie zbliżających się świąt wielkanocnych. Jak będą w tym roku wyglądać?

Fot. Pixabay

Od 27 marca do 9 kwietnia obowiązywać będą w Polsce dodatkowe obostrzenia. Wśród najważniejszych zmian będzie zamknięcie przedszkoli i żłobków, salonów kosmetycznych i fryzjerskich, a także zmniejszenie limitu osób w placówkach handlowych i miejscach kultu religijnego.

Oznacza to, że podczas tegorocznych świąt wielkanocnych obowiązywać będzie limit również w kościołach. Na jedną osobę przypadać będzie 20 metrów kwadratowych, przy zachowaniu odległości minimum 1,5 metra. Nie ma jednak oficjalnych informacji, co ze święconkami. Przypomnijmy, w ubiegłym roku księża błogosławili koszyki za pośrednictwem telewizji lub święcąc je przed domami wiernych, na odległość.

Minister zaapelował o spędzenie świąt w wąskim gronie domowników, stosując się do wszelkich zasad bezpieczeństwa. Nie wydano jednak żadnych zakazów czy nakazów w tej sprawie. Również jak już wczoraj przekazał rzecznik policji, funkcjonariusze nie będą kontrolować mieszkań. Wyjątkiem będzie sytuacja, kiedy otrzymają zgłoszenie.

„To trudny apel, bo to święta, które mają nieść nadzieję, radość, i myślę że już niedługo potem ta nadzieja, ta radość będzie do Polski wracała na skutek programu szczepień.”

-dodał premier Mateusz Morawiecki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c