Jak w Warszawie jeździ się rowerem? Co na to policja? [WIDEO]

Użytkownik ammorapl opublikował dwa filmy. Na pierwszym widać, jak przedziera się przez tłum przechodniów poruszających się po ścieżce rowerowej. Wielu komentujących odpowiadało, że problem dotyczy niedzieli i terenów wokół kościoła, gdzie panuje tłok. Odpowiedzią rowerzysty było umieszczenie drugiego filmu, który został opublikowany pierwszego kwietnia, a nagrany 28 lutego. Była to więc sobota, mniejszy ruch, a w okolicach Dworca Wileńskiego, wokół którego się poruszał kościołów nie ma.

Poprosiliśmy policję o komentarz do tej sprawy. Jak mają zachować się rowerzyści na drodze, a jak piesi? Co, jeżeli przechodnie poruszają się po ścieżce rowerowej, mimo, że mają do dyspozycji obszerny chodnik?

„Poruszanie się pieszego po drodze dla rowerów stanowi naruszenie Art. 11 Prawa o Ruchu Drogowym” – tłumaczy nam Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji – „Jest to wykroczenie za które grozi kara grzywny w wysokości 50 zł”

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.