Jaka kara grozi za złamanie zakazu wejścia na cmentarz?

Od 31 października do 2 listopada zamknięte będą cmentarze. Wszystko ze względu na rozporządzenia wprowadzające obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Jak się okazuje, za wejście na cmentarz może grozić kara, w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych. 

Fot. Straż Miejska

30 października opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów, które wprowadza nakazy i zakazy w związku z coraz większym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Wśród przepisów jest taki, który mówi o zamknięciu cmentarzy w dniach od 31 października do 2 listopada. W tym czasie nie można odwiedzić grobów bliskich. Wyjątkiem są pogrzeby i czynności z nim związane.

Okazuje się, że w samym rozporządzeniu nie ma informacji o konsekwencjach grożących osobom, które zakaz wejścia na cmentarz zignorują. Zgodnie z ustawą z 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, funkcjonariusze mogą wystawić mandat za złamanie zakazu. Kara pieniężna wynosi od 5 tysięcy do nawet 30 tysięcy złotych.

Ponowne otwarcie cmentarzy zapowiedziane jest na wtorek.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c