Jakie były najczęściej wyszukiwane słowa w internecie w 2020 roku? Opublikowano listę!

Google podsumowała rok 2020, pod względem najbardziej popularnych słów wyszukiwanych w przeglądarce. Nie będzie zaskoczeniem pierwsze miejsce, które zajęło słowo koronawirus. Jednak jest też kilka innych ciekawych haseł. Sprawdźcie czego szukaliśmy w tym roku najczęściej w internecie.

Fot. Pixabay

Google od kilku lat w grudniu publikuje informacje o najczęściej wyszukiwanych w przeglądarce słowach. Jak można było przypuszczać, w tym roku polską i światową wyszukiwarkę zdominowało słowo „Koronawirus”. Pojawiło się aż w kilku miejscach pierwszej dziesiątki, ponieważ na drugim miejscu było hasło „Koronawirus w Polsce”, a na kolejnych „Koronawirus porady” czy „Koronawirus Mapa”. Popularne w naszym kraju były również: „Wybory USA”, „Google Classroom”, „365 dni”, „Joe Biden”  i na 10 miejscu „Kobe Bryant”. Lista najbardziej popularnych haseł na świecie była dość podobna. Było to między innymi „Koronawirus”, „Kobe Bryant”, „Koronawirus objawy”, „Joe Biden”, „Indie vs. Nowa Zelandia”, „Wyniki wyborów” czy „Zoom”.

W Polsce wśród tematów, o których najczęściej wyszukiwało się informacji, obok koronawirusa i wyborów w Stanach Zjednoczonych był bon turystyczny, nowe obostrzenia, pożary w Australii, tarcza antykryzysowa, wybuch w Bejrucie czy lockdown. I dokładnie tak samo było za granicą, z tym, że na liście pojawiło się również bezrobocie, Black Lives Matter czy akcje Tesli. Google przekazało też kto cieszył się największą popularnością wśród osób. I bezkonkurencyjnie zarówno w Polsce jak i na świecie na pierwszym miejscu był Joe Biden. W Polsce pozostałe miejsca wyglądały następująco: Kobe Bryant, Paweł Królikowski, Iga Świątek, Rafał Trzaskowski, Donald Trump, Kim Dzong Un, Dariusz Gnatowski, Krzysztof Bosak, Ewa Żarska. Na świecie: Kim Jong Un, Boris Johnson, Kamala Harris, Tom Hanks, Kanye West, Ghislaine Maxwell, August Alsina, Ryan Newman, Vanessa Bryant.

Wsród pozostałych najczęściej wpisywanych haseł w Google w 2020 roku opublikowano również szczegółową listę filmów i seriali, polityków, sportowców, muzyków, aktorów, gier czy koncertów. Pojawiły się również pytania. Najbardziej popularne dotyczyły oczywiście tematu pandemii i były to m.in. „Jak uszyć maseczkę?”, „Jak zrobić płyn antybakteryjny?” , „Jak zrobić drożdże?” , „Co to jest pandemia?”, „Co to jest narodowa kwarantanna?' , „Ile jest zakażeń?” czy „Ile kosztuje test na COVID-19?”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c