Jarosław Gowin o narodowej kwarantannie: „Jest ostatecznością”

Premier Mateusz Morawiecki ostrzegał podczas konferencji, że jeśli dobowe liczby zakażonych będą w przedziale 27-30 tysięcy, czekać nas będzie narodowa kwarantanna. Wicepremier Jarosław Gowin opowiedział o szczegółach całkowitego lockdownu. 

Fot. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego / Wikipedia

W wywiadzie dla Business Insider Polska Jarosław Gowin przekazał, że dla niego lockdown jest ostatecznością, ponieważ koszt takiego całkowitego zamrożenia gospodarski wynosi około 90 miliardów złotych w skali jednego miesiąca. Kwarantanna narodowa polegałaby dokładnie na tym samym, co miało miejsce wiosną tego roku.

Wśród pomysłów ministra w walce z koronawirusem jest ograniczenie przemieszczania się obywateli. Uważa, że znacznie lepiej byłoby zakazać tego, niż zamykać gospodarkę. To spowodowałoby mniejszą stratę finansową zarówno dla obywateli, jak i dla rządu. Nie przekazał jednak jakie dokładnie ograniczenia w przemieszczeniu ma na myśli.

Minister rozwoju, pracy i technologii zaznacza, że w jego opinii nie grozi nam znaczący przyrost bezrobocia.

„Z całą pewnością pod koniec roku stopa bezrobocia będzie jednocyfrowa, może nawet tylko nieznacznie wyższa niż obecnie. W ministerstwie pracujemy nad rozwiązaniami długofalowymi.”

-przekazał.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c