Jarosław Gowin o podatku od reklam: „Oczekujemy od Ministerstwa Finansów albo wycofania się z tego projektu, albo jego głębokiej rewizji”

Jarosław Gowin poinformował, że Porozumienie oczekuje od Ministerstwa Finansów wycofania się z planowanego podatku od reklam lub jego głębokiej rewizji. Dodał, że rozpoczyna konsultacje w sprawie tego projektu. 

Fot. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego / Wikipedia

Wiceminister i minister rozwoju, pracy i technologii zapowiedział, że jako osoba odpowiedzialna za gospodarkę rozpoczyna dziś konsultacje z Izbą Wydawców Prasy, a w ciągu najbliższych dni ma również prowadzić rozmowy z branżą e-commerce, a także reklamową. Wszystko z powodu projektu podatku od reklam, który chce wprowadzić rząd.

Pomysł podatku od początku wzbudził duże kontrowersje. Przeciwni jemu są media, ale i politycy. Wśród nich jest właśnie Jarosław Gowin. Podczas konferencji prasowej przekazał, że oczekuje od Ministerstwa Finansów albo wycofania się z projektu, albo jego głębokiem rewizji.

Podatek od reklamy Stawka składki do reklamy miałby wzmocnić finanse Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków, a także nowego funduszu celowego, który finansowałby projekty związane z przemianami w przestrzeni cyfrowej, kulturą i dziedzictwem narodowym. Wpływy z reklam według prognoz rządu miałyby wynieść w 2022 roku około 800 milionów złotych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c