Jarosław Kaczyński komentuje słowa Andrzeja Dudy o decyzji TK!

Prezydent Andrzej Duda odniósł się do decyzji Trybunału Konstytucyjnego odnośnie zakazu aborcji. Oświadczył, że jest w stanie się zaangażować w prace nad rozwiązaniem, które ma pomóc kobietom. Do tych słów odniósł się dziś prezes PiS, Jarosław Kaczyński. 

Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Andrzej Duda wczoraj przekazał swoją opinię o decyzji TK, który uznał, że aborcja w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu jest niezgodna z Konstytucją. Prezydent spodziewał się, że Trybunał Konstytucyjny da czas na to, aby doprecyzować przepisy. Uważa, że w tej chwili nie są one do końca jasne.

Dodał również, że jest w stanie zaangażować się w prace nad rozwiązaniem, które przyniesie spokój społeczny i zapewni kobietom odpowiednie prawa. Zgodził się, że kobietę, która rodzi martwe dziecko, naraża się na ogromne cierpienie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Odpowiedź prezydenta jest sprzeczna z poglądami Jarosława Kaczyńskiego. W związku z tym prezes PiS został raz jeszcze zapytany  o tę kwestię. Wczoraj wieczorem na pytanie TVN24 czy w kwestii aborcji będzie jakiś dialog i, że prezydent jest innego zdania, Kaczyński odpowiedział krótko:

„Jest prezydentem, ma prawo.”

Na inne pytania odpowiedzi już nie udzielił, odchodząc bez słowa w otoczeniu innych polityków z PiS.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c