Jarosław Kaczyński wydaje oświadczenie w sprawie cyberataków. Ujawnia skąd pochodzą

Wicepremier Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości i minister ds. bezpieczeństwa zajął stanowisko w sprawie cyberataków. Dane słuzb specjalnych oraz służb specjalnych sojuszników ujawniły z jakiego kraju może pochodzić cyberatak.

Fot. Warszawa w Pigułce

„Analiza naszych służb oraz służb specjalnych naszych sojuszników pozwala na jednoznaczne stwierdzenie, że atak cybernetyczny został przeprowadzony z terenu Federacji Rosyjskiej. Jego skala i zasięg są szerokie” – pisze Jarosław Kaczyński w opublikowanym oświadczeniu.

„Począwszy od dzisiaj do osób poszkodowanych w tym ataku oraz potencjalnie narażonym na jego skutki udają się funkcjonariusze Policji z informacją o tym incydencie, oraz przedstawiona będzie każdemu poszkodowanemu i potencjalnie poszkodowanemu odpowiednia ścieżka zabezpieczenia elektronicznego poczty e-mail” – wyjaśnił.

Wicepremier zaapelował też do wszystkich o rozwagę i „niewpisywanie się w scenariusz operacji zaplanowanej przeciwko polskim urzędnikom i politykom różnych opcji, której jednym z głównych celów jest uderzenie w polskie społeczeństwo i destabilizacja naszego kraju”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c