Jarosław Kaczyński zapowiada projekt „Piątka dla zwierząt”

Jarosław Kaczyński przedstawił projekt ustawy dotyczący ochrony zwierząt. Przewiduje on między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych, ogranicznie uboju rytualnego, jak i  częstsze kontrole schronisk. 

Fot. Piotr Drabik CC BY 2.0 / Wikipedia

Jak powiedział Michał Moskal, najważniejszymi założeniami projektu jest humanitarne traktowanie zwierząt, kontrola społeczna ochrony zwierząt, precyzyjne prawo, bezpieczne schroniska i brak łańcuchów.

„Nasza formacja i ja osobiście od długiego czasu uważaliśmy, że w Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny, jeśli chodzi o ochronę zwierząt. Względy, które za tym przemawiają, mają charakter humanitarny.”

-powiedział Jarosław Kaczyński, prezentując nową ustawę. Dodał, że na pewno poprą ją wszyscy dobrzy ludzie w Polsce. Uważa, że teraz jest najlepszy czas aby zając się tym tematem na poważnie.

Najważniejsze punkty jakie są brane pod uwagę w ustawie to zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Oprócz tego ważne jest ograniczenie uboju rytualnego w Polsce. Według ustawy powinien się on odbywać wyłącznie w takim zakresie, jaki jest potrzebny dla związków wyznaniowych.

Dodatkowo ważna jest kontrola społeczna ochrony zwierząt, a także częstsze kontrole w schroniskach. PiS chce też dać możliwość inspekcji weterynaryjnej nakładania mandatów. Dzięki temu zwierzęta będą czuły, że schroniska są miejscem bezpiecznym. Należy więc im zapewnić odpowiednie warunki bytowe w placówkach. Ważnym punktem jest również doprowadzenie do zaprzestania wykorzystywania zwierząt w cyrkach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c