Jarosław Pinkas: „Trochę zapomnieliśmy o pandemii”

Szef GIS w rozmowie z Onetem skomentował dzisiejszą rekordową liczbę przypadków COVID-19 w Polsce. Uważa, że Polacy odrobinę zapomnieli o sytuacji epidemicznej jaka panuje w kraju. 

Fot. Wikipedia/ By WSZ83 – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65376738

Dziś padła rekordowa liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, wynosząca 1002 przypadki. Jak ocenia Jarosław Pinkas, rekordowa liczba zakażeń to jest to co było nieuniknione. Dodaje, że prawdopodobnie jeszcze przez jakiś czas stan taki się utrzyma.

W rozmowie z Onet szef GIS przekazał, że wynikać może to z wielu czynników. Jednym z nich jest powrót dzieci do szkół. Jednak jak tłumaczy, taka sytuacja jest na całym świecie. Dodaje, że młodzież zapomniała o pandemii. Organizuje przyjęcia z okazji 18-tych urodzin czy spotyka się po szkole.

„Mieliśmy jasne prognozy, że do 15 października będziemy mieli wzrost zakażonych. Najbardziej istotne jest to, ile pacjentów przebywa pod respiratorem i jaki jest dostęp do opieki zdrowotnej. To jest klucz do walki z pandemią. Nie doprowadzać do sytuacji z zaburzonym dostępem do opieki zdrowotnej. Takiej sytuacji aktualnie nie ma. Liczba chorych używających respiratora nie wzrasta.”

-przekazał Jarosław Pinkas.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c