Jechał autem mając blisko 4 promile! Stracił prawo jazdy

Szybkie działanie policjantów z posterunku w Kadzidle w połączeniu z właściwą reakcją świadka pozwoliło na zatrzymanie kierowcy, który będąc w stanie upojenia alkoholowego poruszał się całą szerokością jezdni na drodze krajowej prowadzącą na Mazury. Alkomat wykazał w organizmie kierowcy prawie 4 promile alkoholu. Niestety to nie jedyny kierowca minionej doby, który wsiadł za kierownicę po alkoholu. Prosimy świadków o odpowiednia reakcję w tym zakresie. Mając podejrzenie, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu nie wahajmy się właściwie zareagować. Być może nasza reakcja uratuje komuś życie.

Fot. Policja

Wczoraj w południe dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał informację dotyczącą podejrzenie kierowania pojazdem na drodze K-53 pod działaniem alkoholu. Według świadka pojazd zatrzymał się pod jednym ze sklepów, a jego kierowca na widok interweniującego świadka oddalił się do pobliskiego lasu. Został on po kilku minutach odnaleziony, okazał się nim 47 – letni mieszkaniec  powiatu ostrołęckiego. Alkomat wykazał w jego organizmie 3,7 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany 4 godziny później w m. Dęby gm. Łyse. W tym przypadku 33 – letni kierowca stracił panowanie nad renault swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie.

W tym przypadku w organizmie 33 – latka alkomat wykazał ponad promil alkoholu. Jego pojazd został odholowany na policyjny parking, a jego kierowca już stracił prawo jazdy.

Obydwaj ,,kierowcy” będą niebawem odpowiadać za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c