Jechał pijany kradzionym samochodem. Zasnął na komisariacie

Patrol z Pruszkowa zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 49-letni mężczyzna po przewiezieniu na komendę „ze zmęczenia” zasnął. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący ma prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że obywatel Łotwy chwilę wcześniej ukradł samochód, którym jechał.

Fot. Wikipedia

Fot. Wikipedia

W środę po godzinie 5 rano policjanci z Pruszkowa otrzymali informację, że kierujący Volkswagenem najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Chwilę po tym funkcjonariusze zobaczyli jadący pojazd, który zatrzymali do kontroli. Podczas wykonywania czynności służbowych wyczuli woń alkoholu od kierującego. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sprawą zajęli się dochodzeniowcy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Po sprawdzeniu pojazdu, okazało się, że został on chwilę wcześniej skradziony. W komendzie w Grodzisku Mazowieckim, w tym czasie, właściciel zgłaszał kradzież pojazdu.

Obywatel Łotwy został osadzony w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia, a odzyskany pojazd wrócił do właściciela. Podejrzany usłyszał już zarzuty prowadzenia pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości oraz kradzieży pojazdu, do których się przyznał i dobrowolnie poddał karze.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c