Jechał po amfetaminie, bez uprawnień i miał przy sobie narkotyki

Zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz ich posiadania usłyszał 39-letni kierowca renault, zatrzymany przez stołecznych wywiadowców na ulicy Gdańskiej. Zatrzymany kierowca nie miał także uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za wykroczenie w ruchu drogowym kara grzywny.

Zdjęcie poglądoweFot. pixabay.com

Stołeczni wywiadowcy patrolujący ulice Żoliborza zauważyli jadącego całą szerokością drogi kierowcę renault. Natychmiast ruszyli za nim uruchamiając sygnały świetlne i dźwiękowe. Na ulicy Gdańskiej zatrzymali samochód do kontroli. Mężczyzna siedzący za kierownicą zachowywał się nerwowo. Uwagę policjantów zwrócił, trzymany przez niego w prawej ręce woreczek z zapięciem strunowym z zawartością białego proszku. Po badaniach okazało się, że 39-latek  kierował autem będąc pod  wpływem amfetaminy, którą przy sobie posiadał. Mężczyzna nie powinien wsiadać za kółko także z innego powodu, nie miał bowiem uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Funkcjonariusze zatrzymali 39-latka oraz zabezpieczyli amfetaminę.

Śledczy po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzuty za posiadanie środków odurzających oraz kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Za popełnione przestępstwa 39-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za kierowanie bez uprawnień kara grzywny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c