Jeden lokal, dwie różne odpowiedzi ZGN… dzień po dniu

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze opublikowało koleje losu pewnego mieszkania komunalnego przy ul. Kopernika. Do Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami wpływa pismo z pytaniem o zagospodarowanie, jako odrębna nieruchomość. ZGN odpowiada twierdząco. Następnego dnia UD otrzymuje drugie pismo od ZGN. Okazało się, że ZGN… zmieniło zdanie.

Fot. Miasto Jest Nasze

Fot. Miasto Jest Nasze

Sprawa dotyczy lokalu 24d przy ulicy Kopernika 4. Lokal chce kupić Andrzej Jakubiak, szef Komisji Nadzoru Finansowego i były wiceprezydent Warszawy. Administracja Domów Komunalnych stwierdziła, że lokal jest samodzielny co oznacza, że może być sprzedawany w drodze przetargu. Podnosi to znacznie jego cenę i listę chętnych.

Urząd Dzielnicy Śródmieście upewnia się więc czy tak właśnie jest i wysyła pismo do Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami. ZGN sprawuje bowiem kontrolę nad ADK. Pismo zostaje złożone 28.03, a trzy dni później miasto otrzymuje odpowiedź, że lokal może być zagospodarowany jako odrębna nieruchomość. Potwierdza to więc przypuszczenia Urząd Dzielnicy.

Mija jeden dzień. 1 kwietnia Urząd Dzielnicy otrzymuje drugie pismo. Jest identyczne z poprzednim. Tym razem ZGN zaznaczył jednak, że lokal nie może być zagospodarowany jako odrębna nieruchomość. Powodem jest „brak możliwości instalacji trzonu kuchennego oraz spełnienia wymogów przeciwpożarowych”. Oznacza to, że nie będzie przetargu gdyż mieszkanie jest niepełnowartościowe. ZGN zaznaczyło, że problem można rozwiązać przebijając ścianę. W drugim lokalu jest możliwość instalacji takiego trzonu. Mieszkanie zostanie więc wystawione na sprzedaż z wolnej ręki.

Ciekawa sprawa. Miasto Jest Nasze zachodzi w głowę co mogło zmienić się przez dobę od uzyskania pierwszej odpowiedzi.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.