Jeden z największych polskich banków ostrzega! Kolejne próby oszustwa!

mBank ostrzega swoich klientów przed oszustami podszywającymi się pod pracowników banku, którzy namawiają do podawania danych osobowych lub zainstalowania aplikacji. To już kolejny bank, który w ostatnim czasie informuje o problemach z cyberprzestępczością. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W poniedziałek informowaliśmy o problemach ze złodziejami w ING Banku Śląskim. Wcześniej podobny problem miał również  bank PKO BP. Dziś natomiast mBank wysyła ostrzeżenia do swoich klientów,  których także ostrzega przez oszustami. Złodzieje podszywają się pod pracowników banku.

Wszystko pod pretekstem weryfikacji przelewu. Proszą o zainstalowanie specjalnej aplikacji lub o podanie danych osobowych, a także danych karty płatniczej. Jak się okazuje, zainstalowane oprogramowanie może kontrolować wszystkie ruchy w sieci i zarządzać środkami na koncie.

Bank apeluje, aby pod żadnym pozorem nie podawać danych przez telefon. Dodaje, że żaden pracownik mBanku nie dzwoni do klientów i nie prosi o takie dane. Jeśli taka sytuacja będzie mieć miejsce, należy od razu poinformować o tym bank, dzwoniąc na infolinię.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c