Jeden z największych banków w Polsce poparł protesty kobiet!

Wsród firm wspierających protesty kobiet jest mBank. W nagraniu, które opublikował bank widać zdjęcia pracowników wraz z czerwoną błyskawicą i hasłem „Wspieramy”. Nie wszystkim to się jednak spodobało. 

Protesty organizowane z powodu wyroku Trybunału Konstytucyjnego popierają nie tylko obywatele, artyści czy celebryci. Również firmy zdecydowały się wesprzeć inicjatywę. Wsród nich jest mBank, który opublikował wczoraj krótki film. Są na nim czarno-białe zdjęcia pracowników i znak protestów, czyli czerwona błyskawica. Dodatkowo pojawił się napis „Wspieramy”.

Film wywołał spore kontrowersje. Część klientów zapowiedziała rezygnacje z usług banku. Nie omieszkał skomentować sprawy również wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Błażej Poboży. Polityk napisał, że od banku oczekuje się obsługi konta i produktów finansowych wysokiej jakości a nie politycznych akcji.

„Pamiętajcie, że w gronie klientów możecie mieć osoby o różnej orientacji i poglądach politycznych. Słabo. Chyba czas na zmianę.”

-dodał.  Inni natomiast wyrazili dumę i cieszą się z postawy banku. mBank postawił się raz jeszcze odnieść do kwestii poparcia strajków, publikując drugi wpis:

„Jesteśmy za wolnym wyborem w sytuacji, w której kobieta musi mierzyć się z uszkodzeniem płodu i zagrożeniem swojego zdrowia i życia. Nie mówimy, jak decydować. Mówimy: kobieta powinna mieć wybór.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c