Jednak powstanie ul. Lecha Kaczyńskiego? Prezydent zabrał głos

Trwa zamieszanie wokół kwestii związanej z nazwaniem ulicy im. Lecha Kaczyńskiego. Prezydent Rafał Trzaskowski chce, by do sprawy powrócić po majowych wyborach.

Fot. Warszawa w Pigułce

W opinii Rafała Trzaskowskiego, nurtująca kwestia powinna być omówiona po majowych wyborach prezydenckich. Prezydent Warszawy chce, by decyzje nie były podyktowane jakimkolwiek pobudkami i niepotrzebnymi emocjami, lecz powstały na gruncie ponadpartyjnej współpracy. Jednocześnie zaznacza, że sam jest zwolennikiem tego, by takie upamiętnienie śp. prezydenta miało miejsce i osobiście wystąpi ze stosownym wnioskiem po zakończeniu majowych wyborów.

Zamieszanie wokół objęcia jednej z ulic patronem nieżyjącego prezydenta RP trwa od blisko trzech lat. W 2017 roku, w ramach realizacji projektu dekomunizacyjnego, wojewoda mazowiecki przemianował aleję Armii Ludowej na Lecha Kaczyńskiego. Decyzja została podważona i w wyniku działań sądowych powrócono do poprzednio obowiązującej nazwy. Obecnie spekuluje się, że ul. Lecha Kaczyńskiego mogłaby zastąpić Przyokopową.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.