Jego krzyk usłyszała kobieta. Dramatyczna akcja ratunkowa. Pod wędkarzem załamał się lód

Po raz kolejny ostrzegamy przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Jak niebezpieczne i ryzykowne jest nieprzestrzeganie tych ostrzeżeń przekonał się wczoraj wieczorem 48- letni wędkarz, który postanowił łowić ryby w przerębli. Mężczyzna swoje życie zawdzięcza kobiecie, która usłyszała jego wołanie o pomoc oraz natychmiastowej akcji ratunkowej podjętej przez strażaków.

Fot. KPP Piaseczno

Wczoraj po godzinie 17.00 na numer alarmowy 112 zadzwoniła kobieta, która przechodząc obok zbiornika wodnego w pobliżu miejscowości Baniocha w gminie Góra Kalwaria usłyszała wołania o pomoc. Jak się okazało pod mężczyzną łowiącym ryby w przerębli załamał się lód. Do działań ratunkowych natychmiast przystąpili druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Baniochy, Państwowej Straży Pożarnej z Piaseczna oraz  Góry Kalwarii.

Wędkarz pod którym załamał się lód znajdował się około 15 metrów od brzegu. Na szczęście nie dostał się pod taflę lodu. Niestety nie zdołał się samemu wydostać z wody. Próba wyciągnięcia go przy pomocy tzw. rzutki nie powiodła. Mężczyzna nie miał już siły, by ją utrzymać. Wówczas podjęta została decyzja o natychmiastowym wejściu na lód strażaków na saniach ratowniczych.

W ostatniej chwili wyziębionego i pozbawionego sił mężczyznę wyciągnięto z wody i oddano w ręce wezwanej na miejsce załodze pogotowia ratunkowego. 48- letni mężczyzna trafił do szpitala. Wczorajsze działania ratunkowe zabezpieczali policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii.

Policjanci i strażacy kolejny raz apelują o rozwagę. Nieprzemyślane, lekkomyślne wejście na lód może zakończyć się tragicznie!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c