Jesienią znów nauka zdalna? Minister Zdrowia komentuje

Rodzice obawiają się wprowadzenia nauki zdalnej. Minister Przemysław Czarnek w przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego skomentował czy jest w tym roku szansa na naukę zdalną.

Fot. Shutterstock

Szef resortu Edukacji i Nauki zapewnił na antenie Polskiego Radia 24, że nauka stacjonarna nie jest zagrożona.

Według wszystkich prognoz, które mamy z Ministerstwa Zdrowia, bo my nie zajmujemy się ochroną zdrowia, tylko polityką oświatową, a po to jesteśmy w kontakcie z Ministerstwem Zdrowia, by planować ten rok szkolny, nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej i także w dłuższej perspektywie czasowej nie ma zagrożenia dla kontynuowania nauki stacjonarnej. Więc jesteśmy co do tego spokojni – odpowiedział Czarnek.

Dodał, że ministerstwo będzie starało się odrobić zaległości i powrócić do normalności. Zapewnił rodziców, że nie będzie żadnych rozgraniczeń pomiędzy nauką dzieci zaszczepionych i niezaszczepionych, ale zachęca rodziców do szczepienia i takie akcje zachęcające i edukujące też będą prowadzone.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c