Jest akt oskarżenia w sprawie byłego burmistrza dzielnicy Włochy!

Jest akt oskarżenia w sprawie byłego burmistrza dzielnicy Włochy w Warszawie. Miał on przyjąć łapówkę w wysokości 200 tysięcy złotych. Według ustaleń śledczych, miało do tego dojść pod koniec października 2019 roku.

Fot. Warszawa w Pigułce

Prokuratura Okręgowa 29 listopada w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego w Pruszkowie akt oskarżenia w sprawie byłego burmistrza dzielnicy Włochy, Artura W. Jak tłumaczy rzeczniczka prokuratury, mężczyzna został oskarżony o to, że przyjął korzyść majątkową w postaci 200 tysięcy złotych w związku z pełnieniem funkcji burmistrza.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie dodaje, że drugiemu oskarżonemu Sabriemu B. zarzucono wręczenie wskazanej korzyści.  Według ustaleń śledczych do przekazania łapówki doszło pod koniec października 2019 roku w Raszynie.

„Korzyść została wręczona dla zapewnienia przychylności burmistrza w załatwianiu decyzji administracyjnych procedowanych w Urzędzie Dzielnicy Włochy, a dotyczących warunków zabudowy nieruchomości położonych przy ul. Łopuszańskiej w Warszawie.”

-wyjaśniła. Obaj mężczyźni nie przyznali się do winy. Za zarzucane im czyny może grozić im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c