Jest areszt dla 36-letniej matki, która porzuciła dziecko w reklamówce

Jest decyzja sądu ws. aresztu dla 36-letniej kobiety podejrzanej o dzieciobójstwo.

Sąd przychylił się do decyzji prokuratury, która wnioskowała o tymczasowy areszt dla podejrzanej o dzieciobójstwo.

Prokuratura argumentowała, że podejrzana w tej sprawie kobieta może mataczyć, a ponadto kontakt z nią jest utrudniony z powodu tego, że nie ma stałego miejsca zamieszkania.

Do zdarzenia doszło w czwartek około 11:30 przy ogródkach na ulicy Głębockiej. Mężczyzna zauważył dziecko w reklamówce. Zawiadomił ochronę działek, a ta pogotowie oraz policję.

Jak przekazała podkom. Paulina Onyszko z białołęckiej policji, dziecko urodziło się najprawdopodobniej tego samego dnia, którego zostało znalezione. Zostało przetransportowane do szpitala. Stan dziewczynki jest stabilny, lekarze otoczyli ją opieką.

Miejsce znalezienia noworodka wygląda na niesprzątane i opuszczone od dawna. Na działce są śmieci, stare meble i elementy wyposażenia. W związku ze sprawą noworodka znalezionego w reklamówce na terenie ogródków działkowych zatrzymano 36-letnią kobietę. Zatrzymania dokonali strażnicy miejscy, którzy zauważyli krwawiącą kobietę wśród bezdomnych spożywających alkohol.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.