Jest decyzja ekspertów FDA w sprawie szczepionki dla najmłodszych!

Ekspercka komisja, która doradza Agencji Żywności i Leków poprała stosowanie szczepionki Pfizer u dzieci w wieku 5-11 lat. Agencja ostateczną decyzje ma jednak podjąć i przekazać w przyszłym tygodniu.

Fot. Shutterstock

Komisja, która doradza Agencji Żywności i Leków poparła wyprowadzenie do obiegu szczepionki na koronawirusa koncernu Pfizer dla najmłodszych dzieci, czyli w wieku 5-11 lat. Póki co w Polsce szczepić się mogą osoby powyżej 12 roku życia. Ale wkrótce to może się zmienić.

Za zatwierdzeniem preparatu na COVID-19 zagłosowało 17 z 18 ekspertów biorących udział w dyskusji komisji ds. szczepionek i powiązanych produktów biologicznych FDA. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Młodsze dzieci miałyby otrzymać mniejszą dawkę szczepionki od tej, która oferowana jest osobom powyżej 12 roku życia. Wyniki badań przeprowadzonych przez firmę Pfizer wykazały, że ich preparat jest w około 91 procentach skuteczny w zapobieganiu infekcji.

Opinia komisji nie jest jednak wiążąca dla Agencji Żywności i Leków, chociaż w większości przypadków ich opinie się pokrywają. FDA podejmie i przekaże decyzje w przyszłym tygodniu. Na 2 i 3 listopada zaplanowane jest posiedzenie agencji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c