Jest decyzja! Polscy skoczkowie nie wezmą udziału w zawodach w Oberstdorfie!

Z powodu potwierdzonego wyniku testu na COVID-19 u Klemensa Murańka, decyzją organizatorów Turnieju Czterech Skoczni, polscy skoczkowie zostali wykluczeni z zawodów!

Po informacji o pozytywnym wyniku testów na wirusa SARS-CoV-2 u jednego z polskich skoczków wszyscy nerwowo czekali  na decyzję organizatorów w sprawie startu Polaków w Turnieju Czterech Skoczni. Właśnie ogłoszono, że zawody w Oberstdorfie odbędą się bez udziału polskich sportowców.

„Ze względu na pozytywnie przetestowanego skoczka cała polska drużyna została wykluczona z imprezy otwierającej Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie przed rozpoczęciem kwalifikacji. Klemens Murańka uzyskał pozytywny wynik w obowiązkowym teście PCR komitetu organizacyjnego w niedzielę 27 grudnia. Jego koledzy z drużyny mieli negatywny wynik testu, ale należą do grupy kontaktowej 1, co oznacza, że ​​albo mieli bezpośredni kontakt twarzą w twarz z więcej niż 15 minut lub przebywali razem w zamkniętym pomieszczeniu lub nawet pojeździe dłużej niż 30 minut.”

-napisano w komunikacie. Sekretarz generalny wydarzenia przekazał, że pomimo wielkiego ubolewania z powodu ogłoszonej decyzji, tak należało postąpić, aby chronić zdrowie innych zawodników.

Nie wiadomo jak długo Polacy będą przebywać na kwarantannie. Zakażony Klemens Murańka przechodzi chorobę bezobjawowo. Jeśli dalsze testy okażą się negatywne, Florian Stern nie wyklucza, że biało-czerwoni będą mogli wrócić do turnieju.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c