Jest decyzja prezydenta w sprawie 6 grudnia. Zrobimy zakupy?

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która znosi zakaz handlu 6 grudnia. Zatem w najbliższą niedzielę będzie można zrobić zakupy. W grudniu zakaz nie będzie również obowiązywał w 13 i 20 grudnia.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w dwie niedziele grudnia sklepy miały zostać otwarte dla klientów. Ma to związek ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, które mogą powodować zwiększony ruch. Jednak zaproponowano również jeszcze jeden dodatkowy dzień wolny od zakazu.

Dodatkowa niedziela, 6 grudnia, została zaproponowana, aby zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w okresie przedświątecznym. Wszystko w ramach noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem wirusa SARS-CoV-2. Oprócz tego dnia, będzie można również zrobić zakupy 13 i 20 grudnia, czyli w dwie kolejne niedziele.

W uzasadnieniu podkreślane jest, że liczba klientów dokonujących zakupy przed Bożym Narodzeniem jest naprawdę znaczna, a to pozwoli „rozłożyć” klientów aż na 3 dodatkowe dni. Należy jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Zgodnie z wytycznymi, w sklepach i centrach handlowych obowiązuje limit osób maksymalnie 1 klient na 15 metrów kwadratowych. Konieczne jest również zasłanianie ust i nosa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c