Jest decyzja prezydenta w sprawie czwartej edycji tarczy antykryzysowej

Prezydent Polski Andrzej Duda podpisał czwartą wersję ustawy zwanej Tarczą Antykryzysową. Biuro prasowe Kancelarii Prezydenta potwierdziło powyższą informacją. Co to oznacza dla Polaków?

Fot. Mateusz Slodkowski/SOPA Images/REX (10576500a)

Czwarte wydanie tarczy antykryzysowej wprowadza kilka nowych rozwiązań, przede wszystkim mowa o dopłatach do kredytów dla firm, które z powodu pandemii znalazły się w trudnym położeniu.

Ustawa z 19 czerwca przewiduje dopłaty do oprocentowania kredytów bankowych, które zostały udzielone firmom dotkniętym skutkami koronawirusa.

Czwarta edycja tarczy wprowadza również regulacje dotyczące wakacji kredytowych. W tym przypadku spłatę kredytu będzie można odroczyć maksymalnie o 3 miesiące.

Nowo uchwalone przepisy wspominają również o rozwiązaniach mających zapobiec wrogiemu przejęciu polskiej firmy przez podmiot zagraniczny, działający poza terenem Unii Europejskiej.

Tarcza z numerkiem 4 wprowadza nowe rozliczenia z samorządami, które będą mogły bardziej się zadłużać i precyzuje, że pobór zasiłku opiekuńczego potrwa maksymalnie do 28 czerwca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c