Jest decyzja Sejmu w sprawie całkowitego zakazu aborcji!

Dziś posłowie Sejmu odrzucili już w pierwszym czytaniu obywatelski projekt autorstwa Fundacji Pro- Prawo do Życia,  który zakładał całkowity zakaz aborcji w Polsce. Za czyn ten miało kobietom grozić nawet dożywocie. Za odrzuceniem projektu było 361 posłów.

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś posłowie zebrali się w Sejmie, by zająć się projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Projekt jest autorstwa Fundacji Pro- Prawo do Życia. Zakładał on, że „dzieckiem” jest człowiek „od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności”, jednocześnie dodaje definicję „dziecka poczętego”, którym „jest dziecko w okresie do rozpoczęcia porodu w rozumieniu art. 149”.

I tak podczas pierwszego czytania aż 361 posłów, było za tym, by projekt odrzucić. Za odrzuceniem projektu byli wszyscy głosujący posłowie Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Koalicji Polskiej, Porozumienia, Kukiz i koła Polskie Sprawy. Za odrzuceniem projektu opowiedziało się 3 posłów Konfederacji, 6 było przeciw, 2 nie zdecydowało się na głosowanie. Aż 155 posłów Prawa i Sprawiedliwości również było za odrzuceniem projektu. Natomiast 41 chciało, by prace nad projektem były kontynuowane.

Wczoraj wieczorem odbyła się w Sejmie pierwsza dyskusja na ten temat. Przed budynkiem zebrała się ogromna grupa osób, które strajkowały przeciwko projektowi fundacji. Również trakcie drugiego wystąpienia przedstawiciela wnioskodawców, część posłów opuściła salę obrad.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.