Jest decyzja Sejmu w sprawie stanu wyjątkowego!

Dziś odbyło się posiedzenie Sejmu w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego. Sejm nie uchylił rozporządzenia, przeciwko było prawie 250 posłów. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Przypomnijmy, od czwartku w części województwa podlaskiego i lubelskiego zaczął obowiązywać stan wyjątkowy, który objął 183 miejscowości.  Wprowadzony został na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Zgodnie z konstytucją, stan wyjątkowy można wprowadzić, gdy w sytuacjach szczególnych zagrożeń, środki konstytucyjne są niewystarczające. Rozporządzenie o wprowadzeniu stanu wyjątkowego może jednak zostać uchylone przez Sejm.

Lewica w piątek złożyła projekt uchwały w sprawie uchylenia decyzji Andrzeja Dudy. I tak dziś od godziny 16:30 trwało posiedzenie Sejmu, podczas którego miał być podjęty właśnie temat wprowadzenia stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej. Jednak Sejm nie uchylił rozporządzenia.

Za uchyleniem rozporządzenia głosowało 168 posłów, przeciw było 247 posłów, a 20 wstrzymało się od głosu. Podczas posiedzenia krytycznie wobec posłów opozycji wypowiedział się Mateusz Morawiecki, mówiąc, że odgrywają rolę oklaskiwaną właśnie w Moskwie i Mińsku. 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c