Jest decyzja Senatu w sprawie Tomasza Grodzkiego!

Jest decyzja Senatu w sprawie immunitetu Tomasza Grodzkiego. Jak się okazuje, nie wydano zgody na uchylenie mu immunitetu. Głosy jednak były mocno podzielone.

W grudniu 2021 roku Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała po raz kolejny wniosek o odebranie immunitetu marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu. Jak tłumaczono, Grodzki pełniąc funkcję dyrektora szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatora tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej, przyjął korzyści majątkowe od pacjentów lub ich bliskich.

Jak wielokrotnie przekonywał Tomasz Grodzki, nigdy nie przyjął od pacjentów żadnej łapówki. Podkreślał, że w życiu zawodowym zawsze kierował się fachowością i chęcią niesienia pomocy innym, odkładając emocje na bok. Poprosił więc senatorów o obiektywną decyzję przy głosowaniu.

Ostatecznie Senat nie zgodził się jednak na uchylenie immunitetu marszałkowi. Za uchyleniem Grodzkiemu immunitetu głosowało 46 senatorów PiS oraz Lidia Staroń z Koła Senatorów Niezależnych. Przeciw było natomiast 41 senatorów KO, 4 senatorów PSL, 2 senatorów PPS, 2 senatorów z Koła Senatorów Niezależnych, senator Jacek Bury z Polski 2050, senator Stanisław Gawłowski (niezrzeszony) oraz Józef Zając z Porozumienia. Nikt nie wstrzymał się od głosu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.