Jest decyzja TVP w sprawie Macieja Szczęsnego!

Dyrektor TVP Sport w rozmowie z Onetem wyjaśnił jak będzie wyglądać dalsza współpraca Macieja Szczęsnego ze stacją. Mężczyzna został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Czy TVP zwolni byłego piłkarza z pełnionej tam funkcji? 

Fot. Warszawa w Pigułce

Były bramkarz został zatrzymany do rutynowej kontroli policyjnej w Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Jak wykazało badanie alkomatem, mężczyzna posiadał 0,6 promila. Tłumaczył, że poprzedniego dnia wieczorem wypił dwa piwa, a o 3 rano musiał pilnie odwieźć żonę do pracy. Na razie 56-latkowi zabrano prawo jazdy, a samochód odstawiono do wskazanej przez niego osoby.

W rozmowie z Onetem Sport dyrektor TVP Sport mówił, jak będzie wyglądać najbliższa współpraca z Maciejem Szczęsnym. Przypomnijmy, w ostatnim czasie były piłkarz pracował jako ekspert stacji. Podjęto decyzję, że najbliższe mecze reprezentacji będzie oglądał jedynie jako widz.

„Maciej miał pracować przy dwóch najbliższych meczach reprezentacji Polski, ale nie zrobi tego. W ciągu najbliższych kilku tygodni na pewno nie będzie go na antenie TVP Sport, a potem zobaczymy. To poważna sprawa i nie chcę podejmować decyzji pod wpływem emocji. Na pewno reakcja musi być odpowiednia i dać jasny przykład dla innych, żeby się kilka razy zastanowili, zanim zrobią taką głupotę.”

-powiedział Marek Szkolnikowski. Zaznaczył, że wsiadanie za kółko pod wpływem alkoholu nie da się w żaden sposób relatywizować.

„Jasne, większym przestępstwem jest kierowanie, jak się ma na przykład 1,5 promila i spowoduje się wypadek. W przypadku Szczęsnego to była rutynowa kontrola, ale nie zmienia to absolutnie nic.”

-dodał.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c