Jest decyzja Uniwersytetu Warszawskiego w sprawie nauki w semestrze zimowym

Władze UW przekazały, ze nauka w semestrze zimowym w roku akademickim 2020/2021  będzie prowadzona w sposób zdalny. Wyjątkiem będą zajęcia, które wymagają bezpośredniego kontaktu studenta z prowadzącym.

Fot. Warszawa w Pigułce

Zarządzenie w sprawie zdalnej nauki na Uniwersytecie Warszawskim podpisał wczoraj rekortor Alojzy Z. Nowak.

Jak można przeczytać w komunikacie uczelni, prowadzone online będą zajęcia dydaktyczne, lektoraty, dyżury wykładowców, a także egzaminy. Zdalnie mają się odbywać nawet zajęcia z wychowania fizycznego, jeśli pozwolą na to warunki, ale również zajęcia językowe.  Wyjątkiem będą zajęcia, które przez specyfikę muszą odbywać się twarzą w twarz. Odbędą się ona jednak z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.

„W szczególności dotyczy to zajęć o charakterze laboratoryjnym, terenowym lub integrującym studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia i jednolitych studiów magisterskich oraz studenckich praktyk zawodowych.” 

-informuje UW.

Już kilka uczelni wybrało taki model nauczania. Jako jedna z pierwszych w Polsce na tryb zdalny przeszła Szkoła Wyższa Handlowa. O częściowym lub całkowitym nauczaniu online zadecydowały też władze między innymi Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Politechniki Śląskiej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c