Jest decyzja w sprawie odstępów w podawaniu szczepionek

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie odstępów od dawek szczepionek. Wynika z niego, że przerwy uzależnione będą od preparatów, a osoby już zaszczepione pierwszą dawką nie będą miały zmienianych terminów i obowiązują je dotychczasowe.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

„Zaleca się, aby szczepienia przeciw COVID-19 w Narodowym Programie Szczepień były wykonywane: szczepionką Vaccine AstraZeneca w schemacie dwudawkowym przy zachowaniu odstępu w granicach 12 tygodni (nie dłużej niż 84 dni) między dawkami, zaś szczepionkami mRNA Comirnaty i COVID-19 Vaccine Moderna w schemacie dwudawkowym przy zachowaniu odstępu w granicach 6 tygodni (nie dłużej niż 42 dni) między dawkami” – brzmi komunikat Ministerstwa Zdrowia przesłany do PAP.

Szczepienia osób, które miały potwierdzono infekcję koronawirusem, niezależnie od tego czy przeszły chorobę ciężko czy też nie, zaleca się przeprowadzać po 6 miesiącach od zachorowania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c