Jest kwota 14 emerytury. Minister poinformował ile w przyszłym roku wyniesie

Czternasta emerytura ma zostać wypłacona również w przyszłym roku. Wiceszef MRPiPS w rozmowie z „Super Expressem” podał kwotę. Ma mieć ona wysokość minimalnej emerytury.

W maju 2021 czternasta emerytura ma wynieść 1300 złotych brutto. Nie można również wykluczyć, że ta kwota będzie stosowana każdego roku, o ile pozwolą na to możliwości budżetowe państwa.

Dodatkową emeryturę dostanie około 9 milionów seniorów. Większość z nich, bo aż 7,9 miliona otrzyma wypłatę w pełnej wysokości. Jak informuje wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, trwają również prace nad ustawą, która ma umożliwić wypłatę emerytur nawet dla tych osób, których świadczenia są niższe niż 2900 złotych brutto.

Jak zaznacza w rozmowie z gazetą, nie będzie miał znaczenia dla dodatkowej wypłaty system, w którym wypłacana jest emerytura lub renta. Będzie dotyczyło zarówno świadczeń w systemie powszechnym, jak i rent i emerytur służb mundurowych, rolników, rent socjalnych, świadczeń i zasiłków przedemerytalnych, nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych, rent inwalidów wojennych i wojskowych czy rodzicielskich świadczeń uzupełniających.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c