Jest nowa data otwarcia Szpitala Południowego

Kończy się budowa pierwszego szpitala znajdującego się na Ursynowie. Budynek jest ogromny, a pierwsi pacjenci będą przyjmowani od przyszłego roku. W tej chwili trwają przetargi na dostarczenie sprzętu medycznego. 

Fot. Warszawa w Pigułce

 

Szpital przy ulicy Gandhi powstaje już od lat i przez opóźnienia w budowie wciąż jest przekładana data oddania go do użytkowania.
Również z powodu pandemii prace zostały wstrzymane. Teraz  prace zostały wznowione i została już ostatnia prosta.

Już wiadomo, że na parterze będzie Szpitalny Oddział Ratunkowy, a także pomieszczenia zabiegowe i oddział  dziecięcy. Znajdą się też tam przeniesione z Solca poradnie przyszpitalne oraz laboratoria i apteka.
Pierwsze piętro zajmą oddziały: neurologii i okulistyki, jak i poradnie m.in. okulistyczna i alergologiczna. Duża część będzie również przeznaczona na rehabilitację. Na poziomie drugim znajdą się trzy oddziały: ginekologii i położnictwa, laryngologii oraz internistyczny. Również tak znajdzie się blok operacyjny, składający się z czterech sal. Piętro wyżej, na ostatnim piętrze będzie jeszcze jeden blok operacyjny, oddział intensywnej terapii, chirurgii i ortopedii. Na dachu budynku jest już przygotowane lądowisko dla helikopterów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c