Jest nowy termin zakończenia budowy tunelu POW!

Jak przekazała Generalne Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, nie w marcu, a w czerwcu ma zostać zakończona budowa tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy.

Do dziś miała zakończyć się budowa tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy pod Ursynowem. Tak się jednak nie stało, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad do ostatniej chwili w tej sprawie milczała. W poniedziałek odbyło się spotkanie na szczycie między szefostwem GDDKiA a włoskim zarządem Astaldi.

Jak teraz przekazano, do połowy kwietnia ma zostać ułożona nawierzchnia w tunelu, co pozwoli na rozwinięcie frontu robót i zintensyfikowania prac w zakresie wyposażenia tunelu w systemy bezpieczeństwa. Wszystkie prace nad budową tunelu powinny zakończyć się w czerwcu. Nie jest to jednak równoznaczne z terminem oddania drogi do użytku.

Oznacza to, że w czerwcu będzie można przeprowadzić niezbędne testy i odbiory. Tunel pod Ursynowem to jedna z najbardziej skomplikowanych inwestycji drogowych w Polsce, dlatego odbiory mogą potrwać znacznie dłużej niż w przypadku innych dróg. Faktyczny termin oddania tunelu do ruchu ma zostać wskazany dopiero po rozpatrzeniu przez wykonawce roszczeń.  Drogowcy jednak mają nadzieję, że stanie się to jeszcze w wakacje lub najpóźniej jesienią.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c