Jest odwołanie prokuratury od decyzji sądu w sprawie śmiertelnego potrącenia na Sokratesa!

Pojawiło się odwołanie prokuratury od decyzji sądu w sprawie śmiertelnego potrącenia na ulicy Sokratesa. Winny ma spędzić w więzieniu 7 lat i 10 miesięcy. Śledczy domagają się 15 lat pozbawienia wolności. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Do wypadku doszło w październiku 2019 roku na przejściu dla pieszych na ulicy Sokratesa w Warszawie. Krystian O. poruszający się z prędkością przekraczającą 130 km/h samochodem marki BMW, którego stan techniczny nie pozwalał na dopuszczenie do ruchu, śmiertelnie potrącił mężczyznę, który w ostatniej chwili uchronił od śmierci swoją żonę i dziecko.

Kierujący samochodem został skazany przez stołeczny Sąd Okręgowy na 7 lat i 10 miesięcy więzienia, ma także 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Decyzja ta nie spodobała się jednak prokuraturze. W związku z tym pojawiło się odwołanie.

Jak tłumaczy prokuratura, skazany powinien odpowiadać za zabójstwo w zamiarze ewentualnym, a nie za nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelny, ponieważ biorąc pod uwagę stan pojazdu i prędkość, mógł przewidzieć możliwość zabicia człowieka.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c