Jest porozumienie Polski z Komisją Europejską!

Polska i Komisja Europejska doszły do porozumienia w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Jak wyjaśnij rzecznik rzadu, w środę zakończyły się prace zespołów negocjacyjnych. 

Rzecznik rządu Piotr Mueller przekazał, że w środę zakończyły się prace zespołów negocjacyjnych w sprawie Krajowego Plany Odbudowy. Oznacza to w końcu porozumienie Polski i Komisji Europejskiej w sprawie „kamieni milowych”.

Przypomnijmy, to zobowiązania, od których realizacji uzależnione są wypłaty. Chodzi dokładnie trzy warunki: likwidacja Izby Dyscyplinarnej, reforma systemu dyscyplinarnego sędziów i przywrócenie do orzekania sędziów zwolnionych niezgodnie z prawem.

Teraz projekt został przekazany do finalnej akceptacji przez KE. Jak jednak wyjaśnia rzecznik rządu, to jest formalność, która zostanie wypełniona w ciągu najbliższych kilku lub maksymalnie kilkunastu dni. Natomiast wypłaty mają zostać zrealizowane w drugiej połowie tego roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.