Jest szansa na drugą bazę pogotowia ratunkowego!

Pojawiła się szansa stworzenia drugiej bazy pogotowia ratunkowego dla ratownictwa medycznego z Ursynowa. Trwają konsultacje w kwestii zajęcia przez ursynowskich ratowników pomieszczeń na obszarze Szpitala Południowego.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Pierwsze spotkanie w tej sprawie miało miejsce we wtorek i odbyło się na terenie budowy Szpitala Południowego. Debatowano nad koncepcją przeniesienia dwóch zespołów ratowniczych z bazy, która mieści się na Jastrzębskiego.

Trwają rozmowy dyrekcji szpitala oraz przedstawicieli Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” o szczegółach technicznych i warunkach potencjalnej współpracy. Jeśli potoczą się zadowalająco, istnieje szansa, że pogotowie rozpocznie działalność w nowym miejscu, zanim szpital otrzyma pełne wyposażenie. Szacuje się, że pełne oddanie do użytku nastąpi w 2021 roku.

Przeniesienia lokalizacji odbędzie się z korzyścią dla wszystkich, bowiem warunki w bazie dotychczas eksploatowanej dalekie są od zadowalających.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.