Jest wynik kontroli NFZ w szpitalu w Pszczynie!

Jak przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski, jest wynik kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia w szpitalu w Pszczynie, w którym zmarła ciężarna pacjentka. Zapowiedział, że szczegóły zostaną wkrótce przedstawione.

Fot. Warszawa w Pigułce

Minister zdrowia poinformował, że jest już wynik kontroli NFZ w szpitalu w Pszczynie. Chodzi o sprawę 30-letniej kobiety, której będąc w 22 tygodniu ciąży odeszły wody płodowe. Wcześniej już stwierdzono wady rozwojowe. Niestety, kobieta zmarła w wyniku wstrząsy septycznego. Jak uważa rodzina zmarłej, lekarze zbyt długo czekali z zakończeniem ciąży.

Głos w sprawie zabierał już szpital. Jak tłumaczono, personel zrobił wszystko, by uratować pacjentkę i jej dziecko, a wszelkie decyzje były podjęte biorąc pod uwagę przepisy obowiązujące  w Polsce. Mimo to zarząd szpitala zdecydował zawiesić realizację kontraktów dwóch lekarzy pełniących dyżur w czasie pobytu pacjentki w szpitalu.

2 listopada rozpoczęto kontrole w szpitalu w Pszczynie, gdzie sprawdzano, czy pacjentki na oddziale ginekologiczno-położniczym mają odpowiednią opiekę. Jak wyjaśnił w rozmowie z TVN24 Adam Niedzielski, wyniki kontroli wypadają kiepsko, dla zespoły, który tam pracował.

„Były to błędne decyzje, które niestety się zdarzają.”

-dodał minister zdrowia. Zapewnił także, że wszystkie szczegóły raportu zostaną wkrótce oficjalnie przedstawione.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c