Jest zwycięzca XVIII Konkursu Chopinowskiego!

Wybrano zwycięzce XVIII Konkursu Chopinowskiego. Został nim Bruce Liu z Kanady. Decyzja została ogłoszona w nocy ze środy na czwartek. Łącznie wyróżniono ośmioro muzyków, w tym jednego Polaka.

Fot. Warszawa w Pigułce

W tym roku Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina odbywał się po raz osiemnasty. Przesłuchania finałowe trwały od poniedziałku do środy. Każdy z uczestników zagrał jeden z koncertów Chopina e-moll op. 11 lub f-moll op. 21. W ostatnim etapie o status zwycięzcy rywalizowały 23 osoby.

Jurorzy długo nie mogli wybrać zwycięzcy, pierwotnie wyniki miały być podane o godzinie 23:30. Jednak werdykt ostatecznie ogłoszono po godzinie 2:00 w nocy.  I tak pierwsze miejsce należało do Bruce’a (Xiaoyu) Liu z Kanady. Drugie miejsce w konkursie zajęli ex aequo Alexander Gadjiev, reprezentujący Włochy i Słowenię oraz Kyohei Sorita reprezentujący Japonię. Trzecie miejsce zajął Martin Garcia Garcia z Hiszpanii. Wśród wyróżnionych był także Polak. Jakub Kuszlik otrzymał czwarte miejsce, ex aequo z Japonką Aimi Kobayashi.

Konkurs Chopinowski to niewątpliwie jeden z najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na całym świecie. Pierwszy raz odbył się w 1927 roku i od tego czasu odbywa się regularnie co 5 lat. Jedynie dwa razy musiał być ten rytm zakłócony, pierwszy raz z powodu drugiej wojny światowej, drugi raz z powodu pandemii koronawirusa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c