Jeszcze dziś poznamy nowe obostrzenia w Polsce?

Od 10:00 trwa zebranie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Niewykluczone więc, że jeszcze dziś podjęte zostaną kolejne decyzje dotyczące zmian w obostrzeniach. 

W piątek o 10:00 zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Tematem rozmów podczas dzisiejszego spotkania ma być aktualna sytuacja epidemiczna w kraju. Wczoraj rzecznik rządu Piotr Mueller przekazał, że niewykluczone, że to właśnie dziś zapadną kluczowe decyzje dotyczące nowych restrykcji.

Czy to oznacza, że dziś dowiemy się o nowych obostrzeniach? Jak tłumaczył rzecznik, rząd myśli o wprowadzeniu tygodniowego systemu raportowania. Przypomnijmy, do tej pory odbywało się to co dwa tygodnie. Teraz miałoby to się zmienić ze względu na bardzo zróżnicowaną sytuację pandemiczną w poszczególnych województwach. A więc niewykluczone, że jeszcze dziś przedstawione zostaną plany rządu.

Kilka dni temu minister zdrowia przyznał, że trzecia fala pandemii COVID-19 rozpędza się w ekspresowym tempie.  W Polsce zauważono dynamikę wzrostową, wynoszącą ponad 1/3 przypadków z tygodnia na tydzień. Dodatkowo, jest coraz więcej zajętych miejsc w szpitalach. Jednak według prognoz, taka tendencja powinna jeszcze potrwać około miesiąca, a później już liczba przypadków powinna obniżać się.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c