Jeziorko Czerniakowskie zamknięte. Woda będzie przebadana w piątek

Nad kąpieliskiem na Jeziorku Czerniakowskim powiewa czerwona flaga oznaczająca zakaz kąpieli. To kolejny już akwen, po kąpielisku w Nieporęcie, w którym zaobserwowano sinice.  Urząd Dzielnicy Mokotów informuje, ze próbki zostaną oddane w piątek, a wyniki podane jak najszybciej.

Fot. Krysiul / Wikipedia

Fot. Krysiul / Wikipedia

„W związku z zaobserwowaniem pogorszenia się jakości wizualnej wody w akwenie w Jez. Czernikowskim i podejrzeniem wystąpienia sinic uprzejmie informujemy, że Stołeczne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe podjęło decyzję o zamknięciu kąpieliska. Na tą chwilę na kąpielisku wywieszona została czerwona flaga oznaczająca zakaz kąpieli, ratownicy pilnują aby mieszkańcy nie wchodzili do wody. Zostało przyspieszone planowane na przyszły tydzień pobranie próbek wody z Jez. Czerniakowskiego i w piątek (07.08) przedstawiciel firmy Mikrolab przyjedzie na teren kąpieliska, pobierze próbki wody i zostaną one poddane badaniu mikrobiologicznemu.” – czytamy w komunikacie wydanym przez Urząd Dzielnicy Mokotów.

Wygląda więc na to, że na upalny weekend zostajemy bez jedynego, naturalnego, strzeżonego akwenu wodnego w Warszawie.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]